Голова СПУ ініціює проведення виборів до ВРУ за відкритими партійними списками

11.06.2014 / 10:46

Голова Соцпартії України народний депутат Микола Рудьковський зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про вибори народних депутатів України», № 4906-1 від 02.06.2014

Автор пропонує проводити вибори до Верховної Ради за відкритими партійними списками. Тобто застосувати виборчу систему з регіональними виборчими округами з остаточним розподілом мандатів на загальнодержавному рівні (т.зв. «компенсаційний механізм»), що стимулює загальнодержавний характер політичних партій.

Проектом закону передбачено утворення певної кількості виборчих регіональних округів з максимально можливим дотриманням меж регіонів (пропонується утворити 28 таких виборчих регіонів). Партія, яка має намір брати участь у виборах, висуває на своєму з’їзді (зборах, конференції) кандидатів у вигляді єдиного списку кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі.

З числа кандидатів, включених до загальнодержавного виборчого списку, партія на тому ж з’їзді (зборах, конференції) формує і затверджує регіональні списки кандидатів у депутати в кожному виборчому регіоні. Регіональний виборчий список партії повинен включати не менше п’яти кандидатів. Кожен кандидат у депутати, включений до загальнодержавного виборчого списку, має бути віднесений до одного з регіональних виборчих списків.

Кандидат не може бути віднесений до двох чи більше різних регіональних виборчих списків. Черговість (порядкові номери) кандидатів у загальнодержавному виборчому списку та у регіональних виборчих списках визначається на з’їзді (зборах, конференції) партії при висуванні кандидатів у депутати та формуванні відповідного списку.

«Основним завданням законопроекту є створення цілісної правової основи для підготовки і проведення виборів народних депутатів України із застосуванням моделі виборчої системи, яка дозволяє впливати виборцям на персональний склад Верховної Ради при збереженні конституційної ролі політичних партій як загальноукраїнських носіїв політичних програм розвитку держави і суспільства», — говорить Микола Рудьковський.

Новелою законопроекту є вимога при формуванні загальнодержавного та регіональних списків кандидатів у депутати забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і т.д.) кожного виборчого списку як чоловіків, так і жінок. Це спрямовано на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні права, надані їм Конституцією, можливість застосування яких передбачена чинним законодавством (Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»).

Голосування виборців у регіональному виборчому окрузі відбувається за регіональний список партії та (за бажанням виборця) за конкретного кандидата у цьому виборчому списку. До розподілу мандатів допускаються партії, які здобули на свою підтримку у межах загальнодержавного виборчого округу не менш 3% дійсних голосів виборців. Кількість мандатів, отриманих партіями у кожному регіональному виборчому окрузі, встановлюється за методом квот.

Невикористані голоси виборців, поданих за партію в регіональному окрузі, підсумовуються в загальнодержавному окрузі. На цьому рівні розподіляються мандати, які залишились незаповненими внаслідок розподілу мандатів у регіональних округах, між кандидатами, включеними до загальнодержавного списку.

Порядок черговості кандидатів у регіональному списку партії визначається кількістю цілих відсотків голосів виборців, отриманих цим кандидатом. При рівній кількості відсотків голосів вищий порядок черговості віддається кандидату, який мав вище місце у списку, встановлене партією при висуванні кандидатів.

Кандидати, включені до загальнодержавного списку, отримують мандати в порядку черговості, встановленому партією при висуванні кандидатів, за виключенням тих, кого визнано обраними в регіональних виборчих округах.

Прес-служба СПУ

Похожие статьи
Українські ліві разом
Коммунисты занимаются рейдерством (укр.)
ЗАЯВА Політвиконкому Соціалістичної партії України та Ради Всеукраїнської партії «Дітей війни» з приводу спекуляцій навколо дітей війни
Лідер СПУ: вирішення політичної кризи в Україні – референдум щодо Конституції
Новый закон о выборах может не состояться?
 

Новости

Самые читаемые

TOP.zp.ua

Украина сектантская

Запорожский форум